ПОИСК:

Выступления и интервью


Менше держави, більше соціалізму

 

Виступ Голови політичної партії „Народно-трудовий союз України” М.Ф. Песоцького на відкритті Галицького ринку у м. Львів 13 січня 2007 року

Поважна громадо!
Шановні львів’яни!

Мені приємно звернутися до вас у ці святкові дні, які на галицькій землі традиційно сповнені особливого духовного піднесення.

З Різдвом Христовим вас!
З Новим 2007 роком!

Нехай Господь дарує усім здоров’я й щастя. Хай кожен дім повниться статками, родинним теплом і злагодою. Добра вам і миру! Сьогодні нас зібрала разом справді неординарна подія. Після ремонту відкривається Галицький ринок. Тож усім підприємцям я щиро бажаю вдалого почину, багатої виручки, ділової наснаги, успіхів у справах.

Галичанам не варто довго пояснювати, що знову стає до ладу не просто рядова торговельна точка. Зі славетною історією міста і усього краю нерозривно пов’язана історія Галицького ринку, відомого не одне століття. Він не зник після численних нападів чужинців, пережив кілька імперій, знав періоди розквіту й занепаду. І разом зі Львовом щоразу відроджувався з попелу пожеж і руйнацій.

Згадки про Галицький ринок знайдемо в давніх літописах, численних офіційних документах, у літературних творах і усних переказах. За станом саме цього ринку нерідко визначали „здоров’я” всього Львова. Вирує тут життя, жваво йде торгівля – отже, живе й безсмертне місто Лева. Гадаю, зі мною погодяться присутні, коли я скажу, що на слова щирої подяки заслуговують усі, хто повернув Львову це історичне місце: орендарі, будівельники, робітники й службовці, бізнесмени, а також ті ініціативні, небайдужі городяни, завдяки яким і стоїть міцно на ногах місто.

Я радий, що цією великою й відповідальною роботою безпосередньо займалися мої товариші по партії. Це голова Львівського обласного осередку Народно-трудового союзу України Орест Омелянович Навроцький, його заступник по організації Юрій Володимирович Путас, багато інших партійців.

Сотні робочих місць на ринку – це не просто формальна статистика. Це, передусім, реальний приклад реалізації права людини на працю і гідну винагороду за неї. Це – конкретний внесок у важливу справу піднесення Львова шляхом поповнення міського бюджету. Це, врешті, новий крок до вільного розвитку малого бізнесу, з якого поступово і виростає середній клас – основа й опора заможного суспільства, де дбають про стале економічне зростання, про добробут громадян, про їхні соціальні гарантії.

Сьогодні під патронатом партії відбудеться й фестиваль різдвяних колядок „Вселенная, веселися!”. Ми хочемо таким чином підтримати талановиті колективи, долучитися до популяризації давнього хорового народного мистецтва.

Це тільки перші кроки. Будуть у Львові, в Галичині й інші добрі справи нашої партійної організації, яка налаштована на активну діяльність. Ми – молода партія, яка створювалася не поспіхом, не „під вибори”, а для тривалої серйозної роботи у всіх регіонах, у всіх куточках України. Народно-трудовий союз України – та політична сила, яка послідовно відстоює інтереси та права людини праці, перш за все – право на труд і гідний рівень життя, право на гарантований соціальний захист. Це партія громадян, які за довгі роки втомилися від очікувань, від нескінченних політичних експериментів, від економічної руйнації, зневіри у завтрашній день, від потрясінь, які не принесли нічого, крім суттєвого погіршення життя та дестабілізації суспільства.

Що Народно-трудовий союз України ставить за свою головну мету? Це – всіляке сприяння розбудові економічно сильної, демократичної соборної України, прискорення побудови громадянського суспільства, підвищення добробуту людей, захист їхніх конституційних прав і свобод на засадах демократії, гуманізму й соціальної справедливості. Особливість Народно-трудового союзу України, а також його відмінність від багатьох інших партій в тому, що ми знаємо, як цього досягти. Наше завдання – працювати над втіленням в життя принципу „менше держави, більше соціалізму”; сприяти процесам соціалізації економіки й суспільства, ставлячи понад усе інтереси громадян України; утверджувати засади реального народовладдя; брати участь у забезпеченні умов для культурно-національного відродження та розвитку української нації, усіх національних, культурних і релігійних груп в Україні. Говорячи про створення соціально орієнтованої економіки, партія, перш за все, пояснює її суть. Це – поєднання повноцінного ринку з сильною соціальною політикою і дієвим державним регулюванням. Результатом такої економіки стане зростання добробуту.

Великий галичанин Іван Франко, 150 років від дня народження якого усі ми недавно відзначали, писав в одному зі своїх листів: „Я переконаний, що економічний стан народу – се головна підстава цілого його життя, розвою, поступу”. Він надавав праці здатності творити і вдосконалювати саму душу людську, вселяти в неї почуття гідності й правди. Але, на думку Івана Франка, правда полягає і в тому, що людина праці має беззаперечне право на гідне життя.

Захищаючи інтереси людей праці, Народно-трудовий союз України йде до побудови тієї моделі соціалізованого суспільства, яка здавна була близькою й зрозумілою українцям. Соціальні ідеї на українському ґрунті вже давали багаті плоди, адже вони точно й повно відображають менталітет наших співвітчизників. Громадська думка завжди схилялася до такої моделі розвитку, де політичні та економічні свободи поєднувались із захистом інтересів малозабезпечених верств населення.

Партія не забуває про те, що нерідко захисту потребує і сам підприємець. Народно-трудовий союз України прагне створити умови для утвердження соціальних гарантій, зафіксованих в контракті між найманим працівником і підприємством. При цьому соціальні стандарти у такому контракті повинні ухвалюватися рішенням уряду. Це – одна із фундаментальних норм
соціалізованої економіки.

Соціалізація економіки, за яку виступає партія, це, у підсумку, й удосконалення державної системи соціального захисту, і безкоштовна загальнодоступна освіта та медичне обслуговування, і гідне, справедливе пенсійне забезпечення.

Не знищувати, а створювати – такий стратегічний курс партії. Суспільство має йти шляхом еволюції, зберігаючи надбання попередніх поколінь і збагачуючись плодами праці своїх громадян. Ми обрали курс, який відображає бажання громадян України жити в мирі й злагоді, трудитися на своїй вільній землі і отримувати за свою працю гідну винагороду. Ми виборюємо такий порядок, коли працездатні громадяни зможуть знайти застосування своїм здібностям, коли молодь матиме змогу вчитися, отримувати фахову підготовку і гарантовану роботу, коли турботу про людей, не здатних себе утримувати, візьме на себе держава. Такі програмні засади Народно-трудового союзу України. Україні не потрібне розпорошення сил, регіональна роздрібненість. Громадяни єдиної країни мають бути єдиними. Консолідація заради кращого майбутнього – цього прагне партія. Не політичні війни, а конструктивний діалог між гілками влади, між партіями, найманими працівниками й роботодавцями, між державними інститутами й громадянами має стати запорукою народження суспільства, де пануватимуть законність, порядок, демократичні ідеали.

Підтримка молоді, відродження в Україні інституту сім’ї, яка має бути осередком моральності й патріотизму, виховувати повагу до батьків і любов до дітей, прищеплювати вічні християнські й загальнолюдські
цінності – це ті завдання, на яких зосереджується Народно-трудовий союз України.

Партія обов’язково стане правозахисником і вестиме повсякденну цілеспрямовану роботу із захисту прав людини, її життя, здоров’я й майна.

Не маю ні найменшого сумніву в тому, що нас добре зрозуміють у Львові. Адже Галичина завжди була і залишається землею, на якій народжуються прогресивні політичні ідеї. Землею, на якій жив і живе донині непереможний дух волі й справедливості, на якій люди сповнені почуття власної гідності і усвідомлюють відповідальність за наше спільне майбутнє.

Шановне товариство!
Від імені Народно-трудового союзу України, від імені Центрального комітету партії дякую за честь бути гостем славного Львова. Щастя й добробуту вам. Божої допомоги у добрих справах, успіхів у невтомній роботі заради звеличення нашої землі, заради процвітання нашого великого народу.

Слава Україні!


13.08.2018
Кем быть?
24.08.2017
КЕМ БЫТЬ?
 
Copyright © 2004-2005
Н.Ф. Песоцкий
Разработка © Reklama.LG.UA
Система © Sanitarium
Главная   ¤   Общественная деятельность
Выступления и интервью   ¤   Статьи   ¤   Книги
Открытый разговор   ¤   Ссылки
META - Украина. Украинская поисковая система