ПОИСК:

Статьи


Майбутнє створюється сьогодні…

На сьогоднішній день одним з головних завдань нашого відомства є створення власного науково-дослідного інституту. А для того, щоб він успішно працював, йому треба жити щоденними проблемами нашої галузі, бо уривками пізнати систему держрезерву – неможливо. Адже тут знаходяться серйозні державні товарно-матеріальні запаси, їхня номенклатура складає приблизно 5 тис. найменувань. Звичайно, частково можна на стороні замовити дослідження чи аналіз продукції, але нам треба побудувати системну роботу з якості та безпеки. Я підкреслюю – робота інституту повинна бути системною, а не разовою. Усі товарно-матеріальні цінності, що до нас потрапляють, будуть проходити більш жорсткий контроль: при закладенні сировини, під час випуску вже готової продукції, і тільки потім поступатимуть до держрезерву.

Описание
М.Ф. Песоцький

Далі, протягом п'яти років інститут постійно повинен моніторити якість товарно-матеріальних цінностей. Якщо ж ми будемо користуватися послугами сторонніх організацій, то це коштуватиме набагато дорожче, ніж мати власний науково-дослідницький заклад. Фінансування, яке б цілеспрямовано виділялося нам на дослідження, поки що відсутнє. Однак, ми повинні йти найбільш економічно вигідним шляхом і створити власний інститут. Без науки зараз не можна працювати ні на виробництві, ні в Комітеті.

В чому полягає проблема більшості держрезервів країн СНД? Вони не мають чітких інструкцій зі збереження, не можуть грамотно організувати цей процес. Тому одна з головних задач інституту – розробка подібних методик і нормативів. Суттєва наша відмінність від, наприклад, Російського інституту в тому, що ми використовуємо не лише світовий, але і свій власний досвід. У нас, допустимо, є сектор з пожежної безпеки, правовий відділ та відділ бухобліку та аудиту, – а вони таких структур не мають.

На сьогоднішній день, я бачу такі джерела фінансування інституту: перше – зарплата з бюджету, друге – інформаційні послуги для наших підприємств, третє – госпрозрахункова діяльність.

Вже розпочався ремонт приміщень інституту. Незважаючи на те, що ми тільки на початку шляху, вже зараз «Ресурс» почав одержувати доходи за рахунок надання інформаційних послуг нашим підприємствам, тобто, в ньому є потреба, він функціонує.

Стосовно кадрового забезпечення зазначу, що ми розглядаємо всіх кандидатів, які до нас звернулися. Але, у першу чергу, нас цікавлять науковці відповідного профілю. В інституті є різні відділи. Насамперед, будуть необхідні фахівці з технологій збереження харчових продуктів. Звичайно ж, знадобляться і співробітники з юридичною та економічною освітою.

М. Песоцький

Ресурси держави, № 8 (9), 2004 р., С. 12.

13.08.2018
Кем быть?
24.08.2017
КЕМ БЫТЬ?
 
Copyright © 2004-2005
Н.Ф. Песоцкий
Разработка © Reklama.LG.UA
Система © Sanitarium
Главная   ¤   Общественная деятельность
Выступления и интервью   ¤   Статьи   ¤   Книги
Открытый разговор   ¤   Ссылки
META - Украина. Украинская поисковая система