ПОИСК:

Выступления и интервью


Об’єднатися навколо ідеологічних засад

Виступ Голови політичної партії „Народно-трудовий союз України” М.Ф. Песоцького під час проведення „круглого столу” за темою „Співпраця лівоцентристських сил: європейський досвід і українські перспективи” 15 листопада 2007 року у м. Київ

Шановні друзі! Товариші!

Сьогодні ми стоїмо перед вибором, від якого залежить не лише майбутнє кількох політичних партій. Йдеться про завдання набагато актуальніше. І, як розуміємо, набагато складніше. Нам належить, нарешті, назавжди усунути той згубний дисбаланс, який утворився на політичному полі України.

Склад нового парламенту свідчить: до влади в результаті позачергових виборів знову прийшли ті ж самі політичні сили, які засідали в стінах Верховної Ради минулого скликання. Звичайно, в цьому не було б підстав для серйозного занепокоєння, якби не одна суттєва обставина: у вищому законодавчому органі країни вже вкотре фактично не представлені партії, які не декларативно, а реально захищали б інтереси людини праці. А в тому, що громадяни України такого захисту потребують, ні в кого немає сумнівів.

Невпинно знижується життєвий рівень людей, зростають ціни, катастрофічно скорочується кількість населення, система соціального захисту пропонує в якості підтримки лише гасла, не гарантуючи реальної допомоги. Туберкульоз, онкологічні й серцево-судинні захворювання щодня забирають більше людських життів, ніж масштабні бойові дії. Молодь, не маючи коштів для здобуття освіти, позбавлена перспектив отримання гідно оплачуваної роботи.

Громадяни України втомилися від порожніх обіцянок. А окрім обіцянок, як свідчить практика, нинішні основні політичні гравці їм нічого не пропонують.

Від нас, від наших спільних дій багато в чому залежить, зміниться ситуація кардинально чи залишиться такою ж, як сьогодні. А змінити її не тільки вкрай необхідно, а й цілком можливо.

З року в рік соціологічна статистика свідчить, що половина виборців поділяє ідеологію, яку сповідують партії лівоцентристського, тобто, помірного лівого й соціал-демократичного спрямування. Чому ж в такому разі ті сили, які б могли захистити людей найманої праці, вже традиційно залишаються поза парламентом? Відповідь очевидна: вони розпорошені і не мають узгодженого плану дій. Вони не створили єдиного постійно діючого координаційного центру, який би визначав їхню спільну передвиборну стратегію, а отже – отримують у підсумку невелику кількість голосів. Нарешті, будемо відвертими, представникам цих партій часто бракує реальної самооцінки, а звідси – відірваність від реалій.

В цій ситуації у нас з вами є лише один оптимальний вихід: об’єднати свої організаційні, інтелектуальні, матеріальні ресурси, поставивши над усім цим наші ідеологічні цінності.

З помилок минулого треба зробити правильні висновки. Об’єднатися, передусім, слід саме навколо ідеологічних засад, а не окремих особистостей. Люди повірять нам тоді, коли переконаються, що потужний лівоцентристський політичний блок йде до влади не для того, щоб посадити у високі крісла кількох своїх лідерів, а щоб постійно й послідовно захищати інтереси виборців. Суспільству потрібні не зміни одних звичних осіб у владі на інші звичні особи, а глибокі зміни політичного змісту цієї влади. До управління країною мають прийти провідники іншої – лівоцентристської – ідеології. Саме в цьому полягає глибинна суть процесу, в якому ми беремо участь.

Без зволікань оформивши свій політичний союз, ми вже сьогодні маємо розглядати його як передвиборний блок, що отримає місця в парламенті й місцевих органах влади, візьме участь у президентських виборах задля реалізації головної мети – захисту прав людей праці.

Наша домовленість має означати й негайне створення на виборних засадах дієвого координаційного центру, який би планував щоденну роботу, визначав план дій, акумулював ідеї кожної партії – учасниці нашого об’єднання.

Якщо ж ми вкотре не досягнемо згоди й не згуртуємося, виборці знову не побачать представників наших партій в парламенті.

Наша політична партія – Народно-трудовий союз України – напередодні нинішнього поважного зібрання запропонувала його організаторам проект Декларації принципів майбутнього об’єднання лівоцентристських політичних сил. На нашу думку, після певного доопрацювання та погоджень із співзасновниками, цей документ може бути остаточно затверджений вже під час наступного зібрання і стане ідеологічною основою спільної ефективної діяльності.

Шановні товариші!

Я закликаю всіх учасників цієї зустрічі до порозуміння й згоди.

Нехай сьогоднішнє прийняття перших спільних рішень стане водночас початком великої роботи зі зміцнення й поповнення наших лав.

Лівоцентристські сили мають виступати під єдиним прапором заради утвердження соціальної справедливості, побудови соціалізованої економіки й соціалізованого суспільства, заради процвітання України та її народу.

Бажаю усім нам успіху на цьому шляху!

Дякую за увагу.

13.08.2018
Кем быть?
24.08.2017
КЕМ БЫТЬ?
 
Copyright © 2004-2005
Н.Ф. Песоцкий
Разработка © Reklama.LG.UA
Система © Sanitarium
Главная   ¤   Общественная деятельность
Выступления и интервью   ¤   Статьи   ¤   Книги
Открытый разговор   ¤   Ссылки
META - Украина. Украинская поисковая система