ПОИСК:

Выступления и интервью


Інтервенція матеріальних цінностей державного резерву для стабілізації продовольчого ринку

Тези виступу Голови Держкомрезерву України

М.Ф. Песоцького

Одним з головних завдань сьогодення для Державного комітету України з державного матеріального резерву є забезпечення закладання до державного резерву зерна врожаю 2003 року та переробку його в затверджених Кабінетом Міністрів обсягах на борошно в цілях стабілізації ринку товарів продовольчої групи.

Робота в цьому напрямку проводиться постійно, усі структурні підрозділи Комітету працюють в напруженому режимі.

В період із квітня по жовтень поточного року з метою стабілізації ситуації на продовольчому ринку, а також для безперебійного забезпечення населення хлібобулочними виробами, комбінатами хлібопродуктів системи Держкомрезерву України було перероблено на борошно 254,8 тис. тонн зерна державного резерву.

Відпуск борошна здійснювався за фіксованими цінами, погодженими з Кабінетом Міністрів України, а саме: 985,02 грн. за тонну борошна вищого гатунку, 860,04 грн. за тонну борошна першого гатунку, 700,02 грн. за тонну борошна 2 гатунку, і 555 грн. за тонну житнього борошна.

Борошно реалізовувалося у всіх регіонах України через операторів, яких визначали безпосередньо обласні держадміністрації.

Усього за зазначений період з державного резерву було відпущено близько 160 тис. тонн борошна, а також 6 тис. тонн цукру та 8 тис. тонн крупи.

Інтервенція борошна, цукру та круп з державного резерву дозволила зберегти ціни на хлібобулочні вироби, знизити ажіотажний попит на продукти харчування, сприяла стабілізації ситуації на продовольчому ринку в цілому.

За погодженням з Першим віце-прем’єр-міністром України починаючи з 1 жовтня 2003 р. відпуск борошна з державного резерву був призупинений. З урахуванням звернень обласних державних адміністрацій, а також з метою упередження підвищення цін на хлібобулочні вироби, Держкомрезерв України передбачає продовжити відпуск борошна за наступними цінами: 1604 грн. за тонну борошна вищого гатунку, 1396 грн. за тонну борошна 1 гатунку, 1140 грн. за тонну борошна 2 гатунку, 825 грн. за тонну житнього борошна.

Комбінатам хлібопродуктів системи Держкомрезерву України вже поставлено завдання щодо переробки на борошно додатково 100 тис. тонн зерна державного резерву. А кошти, які надійдуть від реалізації борошна дозволять виконати завдання Уряду щодо закупівлі зерна до державного резерву у повному обсязі.

ЗАКЛАДКА ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЗЕРВУ ПРОДОВОЛЬЧИХ ТОВАРІВ

З метою створення необхідних обсягів продовольчих запасів у державному матеріальному резерві Держкомрезервом України проводяться постійні закупівлі зерна, цукру, м’яса, масла тваринного, олії та інших продуктів у сільськогосподарських товаровиробників, надаючи фінансову підтримку для розвитку аграрного сектору економіки та встановлюючи стабільні закупівельні ціни.

Всього за цей період на конкурсних засадах закуплено 400 тис. тонн зерна в тому числі пшениці 3 класу – 240 тис. тонн, пшениці 4 класу - 10 тис. тонн, жита гр. А – 20 тис. тонн, ячменю продовольчого – 5 тис. тонн, проса – 5 тис. тонн, рису – 5 тис. тонн, кукурудзи – 10 тис. тонн, насіння соняшнику – 25 тис. тонн, а також 3 тис. тонн м’яса, 1 тис. тонн олії. Крім того, обсяги по закладанню вершкового масла на сьогодні у шість раз перевищують минулорічні темпи, а на кінець року цей показник збільшиться ще вдвічі, також обсяги закладання цукру в чотири рази перевищують минулорічні – всього закуплено 70 тис. тонн.

В цілому обсяги продовольчих товарів, які потрібно закупити до державного резерву відповідно до завдання Уряду, а також плану освіження матеріальних цінностей, у 5-6 разів перевищують обсяги попередніх років.

Для виконання державної програми по закладанню зерна до держрезерву у 2003 році вперше за останні 4 роки Верховною радою з Державного бюджету виділено 400 млн. грн. на закупівлю товарів продовольчої групи.

Крім того, Комітетом накопичено 250 млн. грн. обігових коштів від реалізації матеріальних цінностей державного та мобілізаційного резервів.

Для виконання запланованих обсягів закладки продтоварів до державного резерву не вистачає 700 млн. грн.

Розроблено і погоджено з Кабінетом Міністрів України графік завозу зерна в Україну, який забезпечить стабільне наповнення зернового ринку. Графіком передбачено імпорт 570 тис. тонн зерна до січня 2004 року.

Зокрема по міжурядовій угоді з Російською Федерацією (166 тис. тонн) вже поставлено на підприємства Держкомрезерву України 50,0 тис. тонн зерна. Додатково укладено контракт з Федеральним агентством продовольства Росії на поставку 50,0 тис. тонн зерна.

З зернотрейдерами Казахстану укладено контракти на поставку 500 тис. тонн зерна, на даний час надійшло – 25 тис. тонн.

Укладено контракт на поставку зерна з США в обсязі 200,0 тис. тонн, з яких перші 66,0 тис. тонн вже надійшли, а також - 130 тис. тонн з Канади та Франції.

Крім того, закуплено у вітчизняних товаровиробників 65 тис. тонн зерна, а також 95 тис. імпортного зерна у інших фірм.

На тендері, який пройшов 30.10.2003, надійшло пропозицій на закладку продовольчого зерна до державного резерву близько – 2,0 млн. тонн, в тому числі із Російської Федерації в обсязі 400,0 тис. тонн, 1,0 млн. тонн зерна з США.

Враховуючи вищезазначене та з метою стабілізації ситуації на продовольчому ринку України і забезпечення продовольчої безпеки в державі, вважали б за необхідне:передбачити у Державному бюджеті України на 2004 рік 1,5 млрд. грн. для закупівлі до державного резерву необхідних обсягів матеріальних цінностей;прийняти Закон України про відміну ПДВ на зерно, яке імпортується в Україну, що дасть можливість здешевити вироблене з нього борошно;виділити Держкомрезерву України у 2003 році 400 млн. грн. пільгового кредиту для закупівлі продовольчої групи товарів; для зменшення витрат на транспортування матеріальних цінностей державного резерву та підвищення ефективності функціонування системи державного резерву при формуванні бюджету на 2004 рік передбачити виділення 15 млн. грн. із державного бюджету для створення державного підприємства “Укрспецавтобаза”.

13.08.2018
Кем быть?
24.08.2017
КЕМ БЫТЬ?
 
Copyright © 2004-2005
Н.Ф. Песоцкий
Разработка © Reklama.LG.UA
Система © Sanitarium
Главная   ¤   Общественная деятельность
Выступления и интервью   ¤   Статьи   ¤   Книги
Открытый разговор   ¤   Ссылки
META - Украина. Украинская поисковая система